PIOTREK SREBRO

Urodził się w 1979 r. w Tuchowie. Studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ukończył dyplomem z wyróżnieniem i medalem w 2004 r. w III Pracowni Projektowania Wnętrz, pod kierunkiem prof. Andrzeja Głowackiego i prof. Joanny Kubicz

.

Jako Senior Graphic Designer pracował w firmach projektowych, a także w agencjach reklamowych. Projektował m.in. dla Splast, Can-Pack, Allplan, Ironcad, GstarCad, Archline, KD Max, Vintage Restaurant, Strefa Bar, Spazio Bar, Skyline Investment. Współpracował m.in. ze Studiem Media Design, Studium Aranżacji Wnętrz i Projektowania Wystaw w Krakowie, Eskadrą, dla której współtworzył wystawę Żywieckiego Muzeum Humoru oraz Festiwalem Reklamy Kreatura.
Brał udział w II Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych. Od 2020 roku pracował na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie jako edukator projektowania graficznego i technik prezentacji realizując autorski program dydaktyczny. 
Od początku związany z międzynarodowymi wspólnymi studiami II stopnia ✺ DAT Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Akademii di Belle Arti di Brera Milano, na których prowadził wykłady Graphic Presentation Techniques i Implementation New Technology in Design.
Od 2021 roku związany z Zespołem Promocji i Wydarzeń Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie odpowiedzialnym za opracowanie nowego modelu komunikacji Akademii oraz przygotowanie identyfikacji wystaw OPEN ART w ramach jesiennej edycji OPEN EYES ART FESTIVAL. Opracowywał strony internetowe Wydziału Architektury Wnętrz ASP, Biennale Architektury INWAW (edycja 2017 i 2019), Fashion Start-Up Gallery oraz DAT Studies, ARTSTORE, ARTBOARD. Na stałe współpracuje z Galerią ASP, dla której opracowuje identyfikacje wystaw czasowych oraz interaktywne katalogi z wystaw już zrealizowanych.
Autor identyfikacji wystawy Avec Plaisir dla Studio BWA Wrocław, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filomowego m-Bank Nowe Horyszonty.


Wystawa zbiorowa
JAKIE KRÓLICZE NORY, TAKIE MŁODZIEŻY CHOWANIE-OPEN EYES ART FESTIVAL
Małopolski Ogród sztuki, 2021


Prowadzi studio projektowe, w którym zajmuje się projektowaniem graficznym, głównie brandingiem i webdesignem. Jest autorem kilkudziesięciu złożonych projektów z tej dziedziny. Wraz z żoną, Anną Srebro, również absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz ASP, współtworzy własną markę ✺ RUMRUK i jako lokalna firma tworzą lampy, a także projekty wnętrz prywatnych, komercyjnych i wystawienniczych.
Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.


Fascynuje go brutalizm w projektowaniu stron internetowych i typografii. Lubi projekty czyste w formie, z humorem, ignorant art, neon-plastic-fantastic, to co niesamowite i to, co brzydkie 😉
DZIAŁAM GŁÓWNIE W KRAKOWIE I BIELSKU-BIAŁEJ. OBSERWUJĘ CO SIĘ DZIEJE NAOKOŁO MNIE I CZERPIĘ INSPIRACJE Z PROSTYCH RZECZY. PROJEKTUJĘ ZNAJDUJĄC NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA. JAK COŚ, TO NAPISZ:

@hello  • BRANDING
  • VISUAL IDENTITY
  • WEB DESIGN
  • ILLUSTRATION
  • INTERIOR DESIGN
  • PRINT
  • UX/UI
... a może interesuje Cię aranżacja wnętrz? ...wyjątkowy abażur? Zobacz tu ✺ www.rumruk.com

fot. Bolek SrebroWarunki użytkowania strony www.piotreksrebro.com:
O ile nie zaznaczono inaczej, cała zawartość, w tym obrazy, zdjęcia, projekty, filmy, ilustracje i teksty, które pojawiają się jako część tej strony internetowej (zwane "Zawartością") są prawami autorskimi, znakami towarowymi i/lub innymi własnościami intelektualnymi będącymi własnością, kontrolowanymi lub licencjonowanymi przez Piotr Srebro/piotreksrebro.com i strony pokrewne. Zawartość jest przeznaczona wyłącznie do osobistego, niekomercyjnego użytku. Użytkownik może pobierać lub kopiować Zawartości wyświetlanej na stronie www.piotreksrebro.com wyłącznie do użytku osobistego. W wyniku takiego pobrania lub skopiowania nie zostają przeniesione na użytkownika żadne prawa, tytuły ani udziały w pobranych materiałach. Użytkownik nie może reprodukować (z wyjątkiem przypadków opisanych powyżej), publikować, przekazywać, rozpowszechniać, wyświetlać, modyfikować, tworzyć dzieł pochodnych, sprzedawać lub uczestniczyć w jakiejkolwiek sprzedaży, ani wykorzystywać w jakikolwiek sposób, w całości lub w części, jakichkolwiek treści witryny lub powiązanych materiałów.